המשרד קרוב – העבודה נעשית מרחוק

אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה. הקורונה עדיין איתנו, אחוזי האבטלה ומספר העובדים היוצאים לחל"ת ממשיך לעלות והאור בקצה המנהרה עדיין נראה מאוד רחוק. חברות שממשיכות להעסיק עובדים, שיחררו בחלקן את העובדים לעבודה מהבית והולידו תופעה חדשה ומדאיגה: תחושת הביחד נפגעה משמעותית, עובדים מרגישים בחוסר שייכות והבדידות והדיכאון בתפוקה של לא מעט עובדים. אז איך ניתן לעודד את העובדים להמשיך ולתת את אותה התפוקה גם בעבודה מרחוק? כל הפרטים בכתבה הבאה

במיוחד בתקופה זו שרובנו נמצאים בבית – הבדידות עולה וגואה, תחושת השייכות יורדת, וזה משפיע בעיקר על אורח חיינו המקצועיים. חיי חברה הם אחד הסמלים החשובים, בכל עבודה שהיא. קשרים נרקמים עם העמיתים לעבודה, ספקים, קהילות ועוד. אך עכשיו שמרבית העובדים עברו לעבודה מרחוק דרך הבית, נשאלת השאלה האם ניתן לשלב בין הפן המקצועי לפן החברתי? והתשובה היא – כן זה קשה, אך לא, אין הדבר בלתי אפשרי.

טיפים לאיחוד צוותים בעבודה מרחוק

  • הזום החליף את פינת הקפה – זה שאין קפה בבוקר, אין הדבר אומר שאי אפשר לדבר עם חברי הצוות עם הקפה באמצעים וירטואליים שונים. כמנהלים, חשוב לעודד מפגשים כאלה לפחות פעם אחת ביום. להתעדכן אחד מהשנייה על הנעשה במחלקות השונות, לקבל עצות ולהעניק טיפים לעמיתים. ככל שעובדי הארגון ירגישו יותר מחוברים ושייכים, כך המוטיבציה שלהם להעניק ביצועים גבוהים בעבודה - תלך ותגדל.

    הוקירו את העובדים שלכם – גם בעבודה מהבית. זה תורם ומעודד אותם לעבודה אפקטיבית מלאה ברצון לתרום למען הצלחת החברה. ההוקרה לא חייבת להגיע רק במשוב כתוב, אלא במגוון דרכים יצירתיות נוספות: מפגשים וירטואליים, הוצאת ניוזלטרים לעובדים, אס אם אסים ועוד. הוקרה מחזקת את העובדים האחרים במחשבה שעליהם להתאמץ יותר, על מנת שהנהלת החברה תוקיר את עבודתם, והם ינצלו את ההזדמנות כדי להוכיח שגם להם מגיעה הוקרה על עבודתם הקשה. הוקרה יכולה להגיע במגוון דרכים: הוקרה כספית, קידום בעבודה ואפילו כמה מילים חמות יספיקו – כל אלה יעשו את העבודה ויעניקו לעובד את התחושה שגם בעבודה מרחוק – החברה נמצאת הכי קרוב שיש לליבו.

    האמינו בעובדים שלכם – לעבוד מהבית משמע עבודה מאתגרת. לא פשוט לעקוב אחרי הביצועים של העובדים, לעיתים אף מתפספס הפוטנציאל של חלק מהם. אך יחד עם זה עבודה מהבית יכולה להוות קפיצת מדרגה לשיפור העבודה האישית – גם בביצועים. כמנהלים, כשאתם ממקדים את אנשי הצוות שלכם בפוטנציאל שלהם ולא רק בביצועים, זה פותח בפני העובדים המרוחקים הזדמנויות חדשות.

    שתפו את העובדים שלכם בהחלטות המתקבלות מדי יום - אין זה אומר להעמיס עליהם אחריות, אלא לתת להם אוטונומיה שתעזור להם למצות ביעילות ובהצלחה את הכישורים שלהם. העניקו להם את ההרגשה שהם חלק בלתי נפרד מההחלטות המתקבלות בחברה, תמכו בכל חברי הצוות ועזרו להם להתפתח באופן מקצועי.

לסיכום

חיבור ותקשורת הם כלים חשובים בכל חברה – במיוחד כאשר היא נעשית מרחוק. קצב האתגרים בעבודה מרחוק, הקושי שבניהול, תחושת הבדידות. לכל אלה השפעה ישירה על העובד ועל המוטיבציה שלו לתת מעצמו את מלוא התפוקה כדי לעמוד בקצב העבודה השוטף. לכן חשוב שהמנהלים יעניקו לעובדים את התחושה שגם מרחוק הם הכי בבית בעולם. שכן רק כך יוכלו העובדים להרגיש שסומכים עליהם והם יעשו כל שביכולתם כדי להוכיח שכך באמת המצב.

סיגמא השמה מתמחה בהשמה בתחום הכספים והבכירים. אנו מתמחות בגיוס של:  רו"ח, חשבים, מנהלי כספים, הנהלת חשבונות, חשבי שכר, כלכלנים, גבייה, מהנדסים, משרות רילוקיישן ומשרות בכירים. נשמח לעמוד לרשותכם בגיוס המועמד האולטימטיבי. נשמח לסייע גם לכם! צרו עמנו קשר עוד היום לטלפון >> 073-7400054

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.