הנהלת חשבונות לעסק משמעותה: עסק מסודר ומאורגן

מדוע לשכור או להחזיק שירותי הנהלת חשבונות לעסק? כדי שיהיה לכם סדר. אם יש לכם עסק – קטן, בינוני או גדול - כדאי שתשכירו שירותי הנהלת חשבונות. זה חשוב כדי לנהל את מערכת הזמנות העבודה, לנהל את הספרים, התשלומים לעובדים, לעקוב אחר החשבוניות, מעקב שוטף אחר תשלומים לספקים ועוד. הנהלת חשבונות מכירה את הוראות החוק, ויודעת לשים את הדגש על מה לדווח לרשויות ועל מה אפשר לוותר. הנהלת חשבונות בעסק עושה סדר בארגון ומעניקה את האפשרות למנהליו להתעסק במטרות ובמשימות היומיות של הארגון.

מנהלי חשבונות מיומנים יודעים להסתכל על ספרי הנהלת החשבונות ולראות מה מצב העסק: מהם המשכורות בחברה וכיצד ניתן לצמצם בעלויות, מהם מאזני הרווח וההפסד של החברה, האם כדאי להקטין או להגדיל את ההוצאות. לא מעט מנהלים שקועים בניהול העסק ולא מתפנים לעשות הערכות מצב תקופתיות. כך הם מגיעים למצב שבו הם מוצאים את עצמם מרוויחים פחות משחשבו, או משלמים הרבה מס בגלל תכנון שנתי לא נכון.

מהם תפקידיו העיקריים של מנהל חשבונות בעסק?

  • העיקרון החשוב ביותר לשמו עסק צריך הנהלת חשבונות קשור לסדר בארגון. חשוב שלכל עסק יהיה תיעוד של הכנסות והוצאות, קבלות ועוד. מנהל חשבונות הוא חובה חוקית לכל עסק שמבקש להיות מאורגן ומסודר ברמה הפיננסית.
  • הוצאת משכורות בעסק, מחייבת את הפעלתה של הנהלת חשבונות מקצועית ומיומנת: פנסיה, הפרשות מעביד ועובד, חופשות ועוד יכולות לחשוף את הארגון לתביעות. לכן, חשוב לשור על ניהול ספרים ומשכורות באופן מקצועי ומסודר. במשרדים אלו מועסקים מומחים לעניינים כלכליים, מיסוי וחשבונאות והם מספקים שירותי הנהלת חשבונות (הנה”ח) לכל סוגי החברות והעסקים.
  • היבט שחשוב להזכיר באופן מיוחד אודות קבלת נתוני הנהלת חשבונות בענייני מחזור ותזרים מזומנים קשור בבדיקת היעילות התפעולית והניהולית. כאשר מדובר על ארגונים גדולים למדי או סבוכים מבחינה פיננסית, קשה למנהל או למועצת המנהלים ולמנכ”ל, לבדוק האם העסק פועל ביעילות. יתרה מכך, לא פעם קשה לדעת האם מגזר מסוים של הפעילות מצריך התייחסות מיוחדת.

הנהלת החשבונות מספקת את הדוחות החשובים ביותר לעסק, ומאפשרת היערכות טובה יותר עבורו: שיפור ליקויים, צמצום הוצאות, רישום חשבונאי, הכנת דוחות שנתיים, הצהרת הון, דוח רווח מול הפסד ועוד מגוון נתונים שללא סדר בהן הארגון עלול להיכנס להפסדים קשים בעתיד.

הנהלת חשבונות מנהלת מערכת גביה איכותית, תוך התייחסות לימי אשראי שנותנים ללקוחות, לימי אשראי שמקבלים מספקים, לתנודות בפעילות העסקית לפי עונות ומחזורים. הם מבצעים תכנון מס כדי להימנע מתשלומים מיותרים לרשויות כגון מע”מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד. רק מעקב מתמיד אחר הביצועים מאפשר התייחסות למצבי משבר ולמצבי הזדמנות גם יחד, וזאת תוך שימוש נכון במקורות ובאמצעי הייצור.

לסיכום

הנהלת חשבונות חשובה מאוד לכל עסק, קטן כגדול. אמנם בעידן הדיגיטלי ניתן לעסוק בתחום באופן פרטני ללא צורך בהשכרת חברה חיצונית, אך אין זה מומלץ לעסקים בינוניים וגדולים. ניתן לומר שניהול חשבונות הפך בשנים האחרונות למסובך יותר, ולכן חשוב שאת העבודה יבצע מנהל חשבונות טוב, מסודר ומנוסה.

אנחנו בחברת SIGMA HR מעניקות ליווי מלא לכל חברה ולכל מועמד ושמחות לתת מענה לשאלות ולהיות הכתובת להתייעצויות שונות. לצד זאת, אנחנו מאמינות שבהתאמה המושלמת יש תמהיל מושלם בין מקצועיות לבין אישיות מתאימה, ולכן מקפידות להכיר באופן מקיף את המועמד ואת החברה, כך שההתאמה תהיה כמה שיותר מדויקת ותוביל לחיבור מוצלח וארוך טווח. לכל אדם יש את המשרה המושלמת עבורו – אנחנו נדאג למצוא אותה בעבורו. השאירו לנו פרטים עכשיו ונשמח לעזור לכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.