איך להשתמש בלינקדין לגיוס עובדים?

מהפכת הדיגיטל לא פסחה על עולם גיוסי העובדים, ובראש הפלטפורמות האינטרנטיות ניתן למצוא את לינדקדין. אולם, רבים שכבר ביצעו את השינוי האמור, אינם מצליחים לשגשג בפלטפורמת הגיוס המדוברת. איך להשתמש בלינקדין לגיוס עובדים – כל מה שצריך לדעת.

מהפכת הדיגיטל

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה של ממש, היא מהפכת האינטרנט והדיגיטל. בעוד בעבר עיקר התקשרות העסקית נעשתה בעיקר באמצעים קוויים ופרונטליים, אנו עדים לשינוי בפני התקשורת העסקית במהלך העשורים האחרונים, תוך מעבר למיילים, פגישות ווידאו ושיווק באינטרנט. מהפכה זו לא פסחה גם על עולם הגיוסים למשרות שונות. בעוד בעבר עיקר הגיוסים נעשו באמצעות חברות השמה ומפה לאוזן, בימים אלו, אפיק איתור המועמדים העיקרי נעשה ברחבי הרשתות החברתיות, ובראשם לינקדין.

הבעיה – חוסר התאמה לעולם החדש

לצד השינוי המהותי באופן הליך הגיוס, רבות החברות אשר אינן מתאימות עצמן לעולם החדש. משכך, חברות רבות מבצעות טעויות בסיסיות ונקודתיות בהליך הגיוס שלהן, מה שמביא לאיתור מעומדים שאינם מספיק טובים, או לחילופין, לחוסר פניות מצד האנשים המתאימים ביותר לתפקיד. אז מהן הטעויות השונות וכיצד ניתן למנוע אותן? טעות ראשונה – פרופיל חלקי רבים מהמגייסים אינם מפרטים מספיק אודות המשרה. כך, נוצר מצב בו עובד פוטנציאלי, אשר יכול להתאים למדי למשרה בפרט ולהווי החברה בכלל, מוותר על הגשת מועמדות בשל דבר שמתפרש בעיניו כחוסר רצינות. את חשיבות הנקודה האמורה ניתן להבין בעיקר מתוך הבנת הרציונל הבסיסי מאחורי פלטפורמת הלינקדין – והיותה פלטפורמת פרסום חברתית. עיקר הגיוסים נועדו לשם משיכת מועמדים פאסיביים, קרי, אלו שאנו נפנה אליהם, בשל רצוננו למשוך אותם. משכך, עליכם, בתור האמונים על מערך הגיוסים, לדאוג לפרופיל אקטיבי ופעיל, אשר משקף את מהות ועבודת החברה, כך שברגע שנפנה אל מועמד רלוונטי, והא ידע מי אתם, ויחוש תחושת ביטחון להיכנס להליך הגיוס.

טעות נפוצה נוספת – רשת קשרים חסרה

כאמור, לינקדין היא רשת חברתית. משכך, ככל שיש יותר חברים, כך יעלה שיעור הפרסום והתפוצה שלכם. ככלל, רשתות מורכבות פועלות באופן אקספוננציאלי, מה שאומר שפרופיל אשר דואג ליצירת קשרים, יגדיל את שיעור החברים שלו בגידול גבוה משמעותית ככל שמקדמים בדרך. משכך, עליכם לדאוג לרשת קשרים מלאה, אשר מעודדת אנשים להם נגיעה בתחומים הרלוונטיים עבורכם להצטרף לרשת. לכן, הקפידו על יצירת קשרים נכונים, הן עם קולגות, מועמדים, מתעניינים כלליים וכדומה.

לא פחות חשוב – היחס כלפי הפלטפורמה

רבים רואים בלינקדין עוד לוח דרושים מבין רבים. אולם, לא כך הדבר. קבוצות הדרושים השונות מוצפות במשרות, חלקן רלוונטיות יותר וחלקן רלוונטיות פחות. אולם, בניגוד ללוחות אלו, רשת הלידנקין היא רשת חברתית, אשר מגיעה אל פתחם גם של מתעניינים אקראיים, ולא רק דורשי עבודה. משכך, היתרון בלינקדין, לעומת כלל הפלטפורמות האחרות, היא ביצירת קשר עוד בטרם הצורך ביצירת יחסי העסקה. יצירת קשרים בין אנשים בתחום יכולה להוביל להמלצות, ומעבר לכך, לאיתור מועמדים פוטנציאלים בשנים הקרובות, תוך שמירה על קשר ויחסים טובים בטרם הצעת העבודה.

צורת הפנייה – טעות של רבים

לפני שניגע בבעיה, נעמוד על הדרך לאיתורה – האם שיעור החזרה של מועמדים בלינקדין להצעות העבודה שלכם עומד על 5%, 10% או 40%? ככל שאתם נמנים על השיעורים הנמוכים, כנראה שצורת הפנייה שלכם טעונה שיפור משמעותי. רבים מהמעומדים אליהם תפנו הם אלו אשר מקבלים פניות רבות, ומשכך, רבים מהם לא חוזרים אל פניות אלו, בשל היותן סטנדרטיות למדי. לשם הגדלת שיעור החזרה, עליכם לבצע בדיקה תדירה של הנוסח, צורת הפנייה והמועמדים אליהם אתם פונים, זאת לשם למידה מניסיון העבר ויישום להמשך.

ביזור סמכויות – אולי החשוב ביותר

מבין כלל הבעיות שצוינו לעיל, אשר במהותן טכניות וניתנות לשיפור מידי, כאן מדובר על בעיה התנהגותית, בה יש להכיר. רבים מן האחראים על גיוס עובדים חדשים שומרים את כלל הסמכויות לעצמם, ואינם מאפשרים לעובדיהם להיכנס גם לשורות הגיוס. בין אם מדובר על רצון לשמור את עובדיך קרובים, ובין אם מדובר על חוסר אמון, הדבר צריך להשתנות. שימוש במנהלים לשם איתור עובדים יכול להיות איכותי למדי, שכן כך כל מנהל יוכל להרכיב את צוותו בעבורו, וליצור תמהיל אנושי עמו נוח לו לעבוד. דבר זה יוביל לפרודוקטיביות יתרה, ומעבר לכך, ליותר אפשרויות גיוס, זאת לאור העובדה שיותר אנשים עוסקים בנושא.
קליק לשיתוף המשרה:
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.