השמת בכירים

משרות רבות בתחום הכספים הן אטרקטיביות מאוד בכל קנה מידה. אלא שההתחלה אינה תמיד כל כך זוהרת – אנשים רבים משקיעים מאמצים אדירים בחיפוש עבודה, ומקומות עבודה מתקשים מאוד למצוא מועמדים באמת מתאימים למשרות. חברות ההשמה בתחומי הכספים והפננסים יכולים להיות להם לעזר.

כאשר חברה או ארגון מחפשים אדם בתפקיד בכיר למשרה מסוימת, מומלץ שיפנה הארגון לחברות השמה לבכירים.

הליך הגיוס אותו עובר המועמד במקרה כזה שונה לחלוטין מההליך אותו עובר עובד מן המניין, שנוהג לשלוח קורות חיים על מנת להתמודד על המשרה המבוקשת.

חברת Sigma - Hr

הינה חברת השמה המתמחה בהשמת פיננסים בדרגים שונים. חברתנו מספקת שירותי גיוס מקצועיים אשר יחסכו לארגון שלכם זמן יקר בניהול כל תהליך הגיוס, ובנוסף, אנו חושפים את המועמדים שלנו למשרות רבות בתחום הפיננסים.

ארגונים וחברות רבות מתלבטות האם כדאי לפנות לחברת השמה בתחום הכספים מחשש מהעלויות ובשל תנאי השוק שעשויים להשתנות מיום ליום בתקופה אנו חיים. 

יחד עם זאת, אם תחליטו לפנות לחברתנו לקבל שירותי גיוס אנשי כספים תיהנו מיתרונות רבים.

הפן המקצועי

חברת השמה בתחום הכספים יודעת לאבחן לדוגמא בין מנהלת חשבונות אשר יודעת להגיש את החומר עד מאזן לרואה חשבון, לבין מנהלת חשבונות שאמנם בעלת ניסיון רב בעבודה אך אינה יודעת להגיש את החומר עד מאזן.

החברה תדע למיין בצורה הטובה ביותר ולזהות את חשבי השכר, אשר חלקם אינם שולטים לגמרי בהסכמים הקיבוציים הנדרשים לארגון או בתוכנות השכר איתן עובד הארגון.

פן ההתאמה

סיכוי גבוה שלמספר מועמדים לתפקיד יהיו את אותן היכולות המקצועיות, ולכן נדרשת אבחנה מדויקת בהתאמה לתפקיד הנדרש בארגון.

חברת השמה בתחום הכספים תדע לאבחן בצורה מדויקת בין מנהלת חשבונות שעובדת כבר שנים רבות בתור מנהלת חשבונות יחידה לבין מנהלת חשבונות שעבדה כל שנותיה כחלק מצוות.

חברת השמה שאינה בקיאה בהבדלים ובמשמעויות הנלוות, או לחילופין המועמדים הרבים אשר שולחים באופן עצמאי קורות חיים ללא הפסקה, יכולים לגרום להצפה של מחלקת משאבי אנוש וזאת עלולה לגרום לבזבוז זמן יקר של תהליך הגיוס.

 

פן האישיות

לחברת ההשמה ישנם כלים שונים העוזרים לאבחן את מידת ההתאמה של המועמד או המועמדת לתפקיד.

החל מסינון ומיון קורות חיים ובחינת ההיסטוריה התעסוקתית ועד לראיונות עומק שמתבצעים עם המועמד, שיחות ממליצים ועוד מגוון רחב של אפשרויות לבדיקת ההתאמה, בתיאום עם הארגון.

ליבון צרכים והשלמת פערים בין המועמד לארגון

משרת מנהלת חשבונות הפכה לאחרונה יותר ויותר קשה לאיוש, ולא בכדי. הסיבות לכך מגוונות ורבות מאוד.

יחד עם זאת, בראיונות רבים אשר מתקיימים בחברות ההשמה בתחום הכספים עולה כי קיימים צרכים נוספים ונלווים, והם אינם מעטים ברוב המקרים, אלו צפים ממועמדים ומועמדות למשרה, ולכן על חברת ההשמה לנסות ולגשר ביניהם ובין הארגון.

מסיבה זו, לעיתים מועמדים רבים לא מגישים כלל את מועמדותם למשרות המפורסמות על ידי החברות בלוחות הדרושים.

האדם הנכון לתפקיד

כאשר מנהל בכיר מעוניין לחפש לעצמו מקום עבודה חדש, הוא חייב לשמור על דיסקרטיות מוחלטת. ברוב המקרים, עזיבתו של המנהל הבכיר עלולה לגרום לרעידת אדמה קלה בארגון בו הוא עובד.

בנוסף, יש סיכוי גבוה שמקום העבודה החדש שלו יהיה דווקא אצל המתחרים, דבר אשר כנראה יתקבל אם מדובר בעובד זוטר.  אך אם מדובר במנהל בכיר, כנראה שהדבר יגרום לסערה.

בנוסף, תהליך בחירת בכיר לארגון צריך להיות מדויק לחלוטין ומותאם לארגון המחפש. מנהל חדש ומוצלח, יכול לשפר משמעותית את הפרודוקטיביות של הארגון, לייעל את הפעילות ולהעלות את מורל העובדים ובכך להשפיע בצורה ישירה על שורת הרווח התחתונה של הארגון.

מנהל לא מוצלח, או כזה שאינו בדיוק מתאים להלך רוח הארגוני והתרבות הארגונית של החברה, עלול לגרום לבסוף לנזק כלכלי של ממש לארגון. למעשה, גיוס לא טוב של מנהל לתפקיד בכיר הוא אחת מן הטעויות הגדולות ביותר שארגון יכול לעשות.

עלות הגיוס כשלעצמו יקר מאוד וכך גם עלויות הפיצויים והשכר, ובל נשכח את הזמן היקר שהוקדש להכשרת המנהל לתפקיד.

טעויות בגיוס בכירים

לטעויות בגיוס בכירים יש השלכות רבות ונוספות שהן לא בהכרח נזק כלכלי לארגון. למשל, נטישת עובדים חיוניים לארגון – הם יכולים להרגיש שאותו מנהל בכיר פוגע בסביבת העבודה שלהם מבחינה מקצועית ומבחינה מוראלית.

בנוסף, ירידה במורל העובדים, מכיוון שהמנהל החדש אינו מתאים לתרבות הארגונית, דברים שכאלו יגרמו ישירות לירידה בפריון העבודה של העובדים, שכמובן יפגעו בעצמם בשורת הרווח של הארגון.

כדאי לזכור שגם תחלופה גבוהה מדי של בכירים בארגון עלולה לגרום לנזק תדמיתי אדיר לארגון שלכם ולהמלצות שליליות עליו.

 

לסיכום

ניתן להבין כעת מדוע הליך השמת בכירים יכול להיות כה רגיש, משמעותי וחשוב  לחברתכם.

כישלון או הצלחה בגיוס בכירים עלולה להיות קריטית ואף גורלית לארגון. ההצלחה תביא לשגשוג, כישלון יביא לפגיעה תדמיתית ועסקית. מאחר ומדובר בתפקיד

גיוס בכירים

משרות רבות בשוק ההון הן אטרקטיביות מאוד בכל קנה מידה. אלא שההתחלה אינה תמיד כל כך זוהרת – אנשים רבים משקיעים מאמצים אדירים בחיפוש עבודה, ומקומות עבודה מתקשים מאוד למצוא מועמדים באמת מתאימים למשרות. חברות ההשמה בתחומי הפיננסים ושוק ההון יכולים להיות להם לעזר.

כאשר חברה או ארגון מחפשים אדם בתפקיד בכיר למשרה מסוימת, מומלץ שיפנה הארגון לחברות השמה לבכירים.

הליך הגיוס אותו עובר המועמד במקרה כזה שונה לחלוטין מההליך אותו עובר עובד מן המניין, שנוהג לשלוח קורות חיים על מנת להתמודד על המשרה המבוקשת.

 

 

 

 

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.