העולם של אחרי הקורונה הוא לא אותו עולם של לפני. מעטים התחומים עליהם הקורונה לא השפיעה

הכול לטובה: עבודה היברידית זו הבשורה הגדולה של הקורונה

העולם של אחרי הקורונה הוא לא אותו עולם של לפני. מעטים התחומים עליהם הקורונה לא השפיעה : בריאות, משפחה, כלכלה, חינוך, אפילו פוליטיקה. אבל הדבר הכי חכם שהעולם למד מהקורונה זה עבודה היברידית, שמתאימה במיוחד למשרות בתחום הכספים. ההכרח, כך אומר הפתגם, הוא אבי ההמצאה, והקורונה פשוט הכריחה עובדים לעבוד בסביבות שונות. פתאום, המשרד הסטנדרטי ועמדות העבודה האישיות, נראים מיושנים, כמעט. הצורך להגביל את מספר העובדים בחדר יצר עודף עמדות, ועובדים גילו שאפשר לנצל זאת לסביבת עבודה גמישה. הבידודים והסגרים יצרו מציאות של עבודה מהבית. תחילה כאילוץ, ולבסוף כהעדפה. כמובן, לא כל סוג עבודה מתאים לכך: מורה נהיגה לא יוכל לעבוד מהבית, גם אם ירצה מאוד. אבל עובדים מתחום הכספים יכולים ועוד איך!

מה זה בדיוק עבודה היברידית?

עבודה היברידית היא עבודה בסביבה המותאמת לצורכי העובד, תוך התחשבות בסוג הפעילות בה הוא עוסק בכל שלב במהלך היום. סביבת העבודה עשויה להיות שקטה ומאפשרת ריכוז, או מרכזית ומאפשרת אינטראקציה עם עובדים אחרים. סביבת עבודה ביתית מתאימה לפעילות אוטונומית מעיקרה, ללא צורך בייעוץ או הדרכה. הגמישות הזו מאפשרת ניצול מקסימלי של סביבות העבודה האפשריות, חיסכון במשאבי נדלן משרדי ונוחות מירבית לעובדים.

יותר מכל, במשרות מתחום הכספים

כשמדובר במשרות בתחום הכספים, סביבת עבודה גמישה חשובה במיוחד, שכן, לעתים יש צורך להתרכז בעריכה ובחישובים, ולעתים יש צורך הפוך - לשוחח עם לקוחות ולבדוק יחד אתם את הנתונים שלהם. גם עבודה מהבית אפשרית במשרות בתחום הכספים, שכן, זהו סוג פעילות שלא דורש שיתוף פעולה של מספר עובדים. כל עובד עוסק במטלות האישיות שלו, שהן עצמאיות יחסית. ואכן, משרדים רבים המעסיקים רואי חשבון, כלכלנים ,מנהלי חשבונות ,חשבי שכר ויועצי מס, מאפשרים לעובדיהם להמשיך וליהנות מהיתרונות של עבודה מהבית, לפחות לחלק מהימים בשבוע.

אפשרויות חדשות לעבודה היברידית

בסיגמא HR קשובים לשינויים המתרחשים כל העת בעולם התעסוקה. עבודה היברידית? אנחנו לגמרי בעד! בכלל, אין מילה שמדברת אלינו כמו התאמה: העובד צריך להתאים ל DNA של החברה, לאופי התפקיד, לדרישות, לתנאים, וכמובן - לסביבת העבודה. אז טוב שהמודעות לכך גוברת, וטוב שבסיגמא יודעים לזהות את התהליך הזה. האפשרות לעבודה היברידית פותחת אלפי אפשרויות למחפשי משרות בתחום הכספים, בין אם מדובר בעבודה מהבית או בסביבות עבודה חכמות בתוך המשרד. לא צריך בשביל זה סגר: עבודה מהבית עבודה מהבית מתאימה במיוחד לסטודנטים, להורים צעירים, לאנשים שגרים ביישובים פריפריאליים, לנכים ולבעלי מוגבלויות. לנשים חרדיות, למשל, יש עדיפות גבוהה לעבוד מהבית: נשים רבות אינן נוהגות, ומתקשות בהגעה. הן מעוניינות לשהות בבית בסמיכות לילדים, ומבכרות את הבית בו נמנע מהן הצורך בחיכוך עם עובדים גברים. בכל האוכולוסיות הללו קיימים עובדים מצויינים. בסביבת עבודה ביתית יש יתרונות עצומים גם לחברות. כשהעובד מצוי בסביבה נוחה, הוא רגוע, נינוח ומלא מוטיבציה. קל לו להתרכז והוא במיטבו. הזמן והאנרגיות המוקדשים להגעה נחסכים ומושקעים באיכות העבודה עצמה. בנוסף, בגלל המרחק חשוב לעובד להוכיח את עצמו ולהשביע את רצון החברה, כדי שהיא תמשיך ותאפשר לו לעבוד מהבית. פתרונות התקשורת המתאפשרים כיום באפליקציות כמו זום וסקייפ, פוטרים לעתים קרובות את הצורך בהגעה ובתקשורת פרונטאלית. ניתן לעקוב אחרי הפעילות של העובדים, ולכוון אותם בשלט רחוק. במשרות מתחום הכספים ניתן גם לעקוב אחרי דו"חות והספקים, וכך לראות את התפוקה בזמן אמת .

Agile Workspace - חללי עבודה גמישים

גם בתוך המשרדים תוכלו לייצר סביבות עבודה חכמות, יעילות ומתכווננות לצרכים של העובד. מה שחשוב זה לצאת מהריבוע של הכיסא, השולחן והמחשב הקבועים. בכלל, רוב תחומי התעסוקה מצריכים גמישות והסתגלות מהירה לשינויים.

משרד מבוסס פעילות - עבודה היברידית

תוכלו, למשל, לעצב את המשרד שלכם כמשרד מבוסס פעילות, בו החללים הם תלויי פעילות ולא תלויי עובד. לכל סוג פעילות יש חלל עבודה מתאים: עבודה מול לקוחות מצריכה חלל עבודה מסוג אחד, עבודה של ניתוח ועיבוד נתונים - חלל עבודה אחר לחלוטין, ועבודה המצריכה שיתוף פעולה של כמה עובדים במקביל - חלל עבודה שלישי. חלוקה כזאת של חללי עבודה היא פרקטית ותועלתנית.

גישת הכיסאות החמים

ניתן גם לאמץ את גישת הכיסאות החמים: עמדות שאינן שמורות לעובדים ספיציפיים אלא מאויישות בכל רגע ספציפי בהתאם לעובד שזקוק להן. זה מאפשר ניצול שטח מקסימלי, ושימוש דינאמי ומותאם בחללי העבודה. עם זאת, כדאי לחשוב פעמיים או לרכך קצת את הגישה ה"קשוחה": עובד זקוק לעתים קרובות לעמדה או פינה אישית כלשהי אליה הוא מחובר כבסיס אם, ובמיוחד במשרות מתחום הכספים בהן עובדים מבלים שעות רבות בלמידה של נתונים פיננסיים. לכן, כדאי לחלק את המשרד לאזורים קבועים יותר בהתאם למחלקות ולאופי הפעילות שלהן. למשל, לסמן אזור ספיצפי לאנשי מכירות. בנוסף, אפשר לאמץ את הגישה באופן חלקי, לשטח המשרד שאינו מאויש בואפן קבוע, או רק לעובדים זמניים ובמשרות חלקיות.

שיטת המלונאות לעבודה היברידית

שיטה נוספת העושה שימוש ב"כיסאות חמים" באופן יעיל וידידותי, היא שיטת המלונאות. בשיטה זו העובדים מזמינים לעצמם חלל עבודה מוגדר מראש, למשך הזמן בו הם זקוקים לו. למשל, עובד פיננסי שעסוק עם תיקים מסוימים, יכול להגדיר את משך זמן העבודה על אותם תיקים כזמן בו הוא יזדקק לחלל עבודה מסוים. ההזמנה מתבצעת ממש כמו במלונות, וכך נשמר הסדר הטוב במקביל לגמישות ולתחלופה דינמית.

סיגמא HR - לומדים מהקורונה

בסיגמא HR אנו מאמינים שהכל לטובה, וגם מהקורונה אפשר ללמוד כמה דברים, ביניהם - עבודה היברידית. המומחיות שלנו היא משרות מתחום הכספים, ועבודה היברידית מתאימה לתחום הזה במיוחד. זו בשורה לחברות, ובשורה למחפשי משרות בתחום. את השידוך בין החברה למחפש המשרה, אנחנו כבר נעשה בשבילכם!
קליק לשיתוף המשרה:
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.